Czy ważę za dużo?

Mam 11 lat i jestem dziewczyną, mam 158,5 cm wzrostu i ważę 52 kg. Ćwiczę na wf. i tańczę bardzo menczący taniec hardstyle ok. 10 min. dziennie.

Witam!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała mieści jest na granicy 90 centyla. Oznacza to, że nie masz nadwagi, ale powinnaś zwrócić uwagę na swój styl życia i skorygować ewentualne błędy.

Bardzo ważne jest, aby w Twoim wieku nie stosować żadnych restrykcyjnych diet, a jedynie wyrobić w sobie prawidłowe nawyki żywieniowe i zacząć uprawiać sport. Powinnaś ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. Możesz tańczyć, spacerować, pływać. Ważne jest, aby być aktywnym fizycznie regularnie.

Zwróć również uwagę na to, co jesz. Powinnaś unikać produktów typu fast food, słonych przekąsek, gotowych dań, słodkich, gazowanych napojów, słodyczy i ciast oraz spożywania tłustych mięs i tłustych produktów mlecznych (ser żółty, topiony, pełnotłuste sery białe i pełnotłuste mleko). Zwiększ natomiast spożycie produktów mlecznych chudych i półtłustych, warzyw, produktów pełnoziarnistych (kasze, pieczywo pełnoziarniste, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty).

Sprawdź, czy jesz regularnie tzn. 4-5 małych objętościowo posiłków co 3-4 godziny oraz czy pijesz przynajmniej 1,5 l wody niegazowanej dziennie.

Pamiętaj, że Twój organizm się rozwija i wkrótce zaczniesz wagę nadrabiać wzrostem.

Powodzenia.