Czy wciągnięte sutki to cos poważnego?

Witam, mam 19 lat i moje sutki i piersi się jeszcze nie ukształtowały, są małe i prawie nie widoczne, od jakiegoś czasu swędzą mnie brodawki, czasem jak zimno jest i jestem bez stanika czuje chłód tak jakby były mokre, ale gdy dotykam nic nie czuję...   Boję się iść do lekarza, bo martwię się, że mogę mieć raka piersi (w rodzinie ma moja babcia, mama mojej mamy) i nie wiem czy to jest dziedziczne :(. Proszę o radę, z góry będę bardzo wdzięczna:)

19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Rak piersi jest chorobą typową dla kobiet po 40.-50. roku życia, w przypadku kobiet przed 20. rokiem życia rak piersi występuje bardzo rzadko i w związku z tym nie ma powodów do niepokoju w Pani przypadku.
Wciągnięcie brodawek sutkowych jest niepokojącym objawem w przypadku gdy wcześniej nie występowało i pojawiło się w niedługim czasie w jednej piersi. Wówczas objaw ten ma duże znaczenie.
W Pani przypadku gdy sutki miały taką budowę od okresu dojrzewania, trudno doszukiwać się tutaj objawu chorobowego.
W celu rozwiania wątpliwości i określenia przyczyny świądu brodawek sutkowych proponuję skonsultować problem z ginekologiem. Nie ma powodów do obaw.

Redakcja abcZdrowie.pl