Kobieta , 15 lat

Dzień dobry.

Mam 15 lat i zaobserwowałam coś niepokojącego w moich piersiach. Chodzi o to, że mam wrażenie, że moja lewa pierś jest większa od drugiej (ale nie jestem pewna gdyż nie jest to zbyt widoczne). Słyszałam, że może to wynikać np z tego, że mam skoliozę. Jednak moja brodawka sutkowa w lewej piersi też różni się od tej z prawej. Po pierwsze mój sutek jest jakby wciągnięty do środka i na brodawce jest tylko taka jakby kreseczka, a sutka brak. Czasem jak jest mi zimno to ten sutek wystaje, ale zwykle nie. Ten u prawej piersi też wydaje mi się nie jest taki jak u innych kobiet.

Czy mam szanse na to, że będzie to normalnie wyglądało z czasem jak jeszcze będę starsza? Czy po prostu taka moja uroda? Czy ten wciągnięty (może jeszcze nie wykształcony) sutek to coś poważnego? Co to może być? Strasznie się boję i czuję się niezręcznie, żeby powiedzieć o tym mamie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witamy!

W tej chwili jesteś w wieku rozwojowym, całe Twoje ciało rozwija się i dojrzewa.
Nie masz powodów do zmartwień, piersi znajdują się na etapie rozwoju, ich ostateczny wygląd ukształtuje się za kilka lat, ponadto piersi prawie każdej kobiety zawsze mniej lub więcej różnią się pod względem symetrii.

Redakcja abcZdrowie.pl
 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ciało – Aby ciało na długo zachowało swoją młodość, należy o nie dbać. Higiena intymna, depilacja, maski kosmetyczne, peelingi, masaże – to wszystko może poprawić wygląd zewnętrzny i kondycję organizmu. Najczęstsze problemy, z jakimi borykają się kobiety w dbaniu o ciało, to: cellulit, pękające pięty, rozstępy, zmarszczki, szorstkie łokcie, nadmierna potliwość i wrastające włoski.
  • Pielęgnacja piersi – Kobiece piersi to obiekt fascynacji wielu mężczyzn. Biust od tysięcy lat był obiektem rzeźbiarzy, malarzy; interesował także projektantów mody. Każda z nas wie, że o ładny biust trzeba dbać – ważne jest przede wszystkim nawilżanie skóry na biuście, by zapobiec utracie jędrności skóry.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach