Czy wcześniejsze lata masturbacji mogły mi zaszkodzić?

Witam, mam problem natury intymnej. Mianowicie nie jestem w stanie osiągnąć erekcję mimo pieszczot i starań partnerki. Delikatne podniecenie daje się odczuć, jednak szybko zanika gdy o tym myślę, im bardziej chce się podniecić tym to działa w drugą stronę. Wstydzę się tej sytuacji i obwiniam coraz bardziej. Jestem niedoświadczony w seksie. Czy wcześniejsze lata masturbacji mogły mi zaszkodzić? Dodam że rano po przebudzeniu, bez wcześniejszego pobudzenia erakje występują. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Z wysokim prawdopodobieństwem zaburzenia erekcji mają podłoże psychologiczne, związane ze stresem, samooceną, nastawienie do kobiet i współżycia, dotychczasowymi doświadczeniami itp. Znaczenie mogą mieć też nawyki masturbacyjne. Warto rozważyć podjęcie psychoterapii i/ lub skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Witam,
Czy wcześniejsze lata masturbacji mogły mi zaszkodzić? - jednoznacznie-nie.
Reszta pasuje do psychogennych zaburzeń erekcji. należy udać się do seksuologa na diagnostykę.
Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz