Czy wdychanie pyłu z pękniętego kawałku azbestu jest groźne?

Czy wdychanie pyłu z pękniętego kawałku azbestu (eternitu) z dachu na dworze przez około pół godziny ma duży wpływ na płuca człowieka niepalącego, który wcześniej nie wiedział jak szkodliwy jest ten materiał? Czy może to mieć jakieś objawy lub konsekwencje? Bardzo bardzo proszę o odpowiedź, nie wiem co robić

Lek. Paweł Szadkowski

Tak krótki czas kontaktu nie powinien w żaden sposób wpłynąć na Pana zdrowie.