Czy według nowej skali nie mam cukrzycy?

Cukrzyca ciążowa Wynik na czczo 90 , wynik po godzinie 178 a po dwóch 145 czy mam cukrzyce ciążowa ? Moj ginokolog nie zwrócił uwagi mi na wyniki wiec myślałam ze jest wszystko Ok. Jednak zmieniłam lekarza który po zapoznaniu się z wynikami zwrócił mi ze wynik 145 jest za dużo po 2 h. Sama nie wiem już kto ma racje. Słyszałam ze skala się zmieniła od 2017 u kobiet w ciąży i według niej nie mam cukrzycy ? Czy mam się martwić i najlepiej powtórzyć badanie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki nie upoważniają do rozpoznania cukrzycy ciążowej. Są jednak bliskie granicy normy, warto dlatego przypilnować diety i np. zrezygnować z produktów zawierających duże ilości cukrów prostych.