Czy wewnętrzne poczucie lęku to depresja?

Czy to depresja? Witam mam 33 lata. Jestem notorycznie zmęczona. Nic mnie nie cieszy. Cieszą mnie tylko chwilę z dzieckiem które spędzam. Wtedy czuje radość. Jestem w trakcie rozmów rozwojowych z mężem ciężkich. Mąż cały czas uświadamia mi że jestem zła matka bo to ha od niego odeszlam wyprowadzilam się ( bo nie dało się razem mieszkac) nie chciałam żeby dziecko słuchało kłótni i wyzwisk pod moim adresem. Mieszkam sama z dzieckiem. Dziecko mam zazwyczaj co drugi dzień. Nie radzę sobie ostatnio z tym że chodzi do ojca choć nie powinnam bo z drugiej strony cieszę się że jest kontakt. Dziecko ma prawie 5 lat. Płacze bardzo często przez wszystko. Np dziecko nie chce rozmawiać przez telefon bo ogląda u ojca bajkę to mu przeszkadzam . Blacha sprawa wiem. Ale mam poczucie niskiej wartości jako matka przez męża mocno zarysowane w psychice A nie uważam że tak jest ale nie mogę sobie z tym poradzić. Niepowodzenia minimalne po prostu rozkładają mnie na łopatki. Niepowodzenia jak każdy ma codziennej prozy życia zawodowo czy osobiście. Mam takie poczucie wewnątrz jakby leku, jakby mi się wszystko krzesło takie wrażenie. Kołatanie. Jeśli chodzi o sen śpię w dzień jak mogę choć nigdy mi się to nie zdarzało. Czasami budzę się niespokojne . Proszę o pomoc bo nie wiem co robić . Paola

Szanowna Pani,
wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani Paolu,

Zaprezentowane przez Panią symptomy (mogą wskazywać na przewlekający się stan prodepresyjny/depresyjny) są wskazaniem do osobistej
konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej i (komplementarnego) leczenia.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605