Czy wielkość pęcherzyka i zarodka można uznać za prawidłowe?

Jestem właśnie po pierwszej wizycie u lekarza. Potwierdził ciążę, 6 tydz. Wielkość pęcherzyka 16,2 mm, a zarodka 1,9 mm. Czy wielkości można uznać za prawidłowe? Coś duży chyba ten pęcherzyk? Kolejna wizyta za 3 tyg. i ponoć bicie serduszka powinno być już bardzo dobrze słychać. Dodam jeszcze, że mam cukrzycę, na szczęście dość dobrze wyrównaną, a teraz jeszcze bardziej dbam o siebie.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W ciąży 6- tygodniowej wielkość pęcherzyka ciążowego waha się zwykle między 14 a 25 mm, a zarodka między 4 a 7 mm. Jeśli chodzi o zarodek, to jego wymiary w tak wczesnej ciąży nie mają szczególnego znaczenia, na tym etapie niełatwo zresztą dokładnie go zmierzyć. Najważniejsze w prognozowaniu utrzymania wczesnej ciąży jest zobrazowanie czynności serca w ciąży co najmniej 7-tygodniowej, gdy CRL (długość ciemieniowo-siedzeniowa) zarodka osiąga nie mniej niż 5 mm.

Proszę być dobrej myśli i spokojnie oczekiwać kolejnego badania.

Pozdrawiam serdecznie!