Czy winą problemów ze wzodem jest masturbacja?

Witam, mam problem z erekcja podczas stosunku. Zacząłem dość późno inicjacje seksualna, ponieważ w wieku 21 lat. Jednak stosunki nie przebiegały po mojej myśli. Osiągałem wzwód ale był dość krótki. Zanikał nie wiele po włożeniu do pochwy. Jednak gdy uprawialiśmy seks oralny sytuacji była zupełnie odwrotna. Czy winą może być częsta masturbacja? Proszę o pomoc.

Witam Pana, problem, który Pan opisuje to problem z wystarczającym utrzymaniem erekcji prącia, aż do zakończenia aktywności seksualnej. Z tego co Pan pisze, dochodzi do tego tylko i wyłącznie w przypadu stosunku pochwowego. W trakacie seksu oralnego kłopot taki nie pojawia się. Przyczyn takiej sytuacji może być bardzo wiele m.in. doświadczane niepowodzenia we współżyciu seksulanym, nieśmiałość, kompleksy, współżycie seksualne, któremu towarzyszy poczucie winy z powodu przekraczania norm moralnych, religia, uwarunkowania masturbacyjne, lęk przed penetracją, lęk przed ciążą, długotrwałe pokonywanie oporów partnerki na współżycie oraz wiele innych. Na ten moment ciężko jest mi stwierdzić co dokładnie w Pana przypadku może być przyczyną z dostatecznym utrzymaniem erekcji ponieważ potrzebowała bym do tego szczegółowych informacji, ale jestem przekonana, że pełna diagnoza u seksuologa odpowie na to pytanie oraz wraz z pomocą seksuolologa uda się wyleczyć Pana dolegliwość. Pozdrawiam serdecznie.