Czy wino ma właściwości zdrowotne?

Dzień dobry, mam pytanie czy wino ma jakieś właściwości zdrowotne? Ile trzeba wypić, aby osiągnąć pozytywny wpływ na organizm człowieka? Która odmiana wina jest zdrowsza, białe czy czerwone? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Polecam wytrawne wina czerwone, ponieważ nie zawierają cukru, a są źródłem prozdrowotnego resweratrolu odpowiedzialnego za tzw. paradoks francuski. Bezpieczne prozdrowotne spożycie to dla mężczyzn 150ml/dzień, dla kobiet 120ml/dzień. Pozdrawiam

Dzień dobry,

aby mówić o właściwościach prozdrowotnych wina powinniśmy się skupić na wino wytrawne - kolor nie ma aż tak dużego znaczenia.

Natomiast nie zaleca się nadużywania alkoholu - więc nie zakreśla się ilości wina, które należy wypić aby osiągnąć pozytywny wpływ na zdrowie.

Pozdrawiam