Czy wirus cytomegalii wpływa na zdrowie ludzi przebywających w otoczeniu?

Witam kiedy moja córka byla mala miała zoltaczke bylysmy w szpitalu miala robione badania i wyszlo ze jest zarazona wirusem cytomegali mi też zrobili badania i również bylam zarazona pamietam ze musialam odstawic ja od piersi.Chcialam zapytac czy ten wirus ma jakis wplyw na nasze zdrowie poniewaz ja od dłuższego czasu źle sie czuje i jestem diagnozowana.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Cytomegalowirus może się rozprzestrzeniać w płynach ciała każdej poprzednio zakażone osoby i stąd można go znaleźć w moczu, ślinie, spermie, łzach, krwi i mleku kobiecym. Rozprzestrzenianie się wirusa może mieć miejsce z przerwami, bez jakichkolwiek wykrywalnych oznak i bez występujących objawów. Samo przebywanie w tym samym pomieszczeniu nie jest groźne.