Czy wirus ospy może się przenosić przez żywność?

Witam. Mam 31 lat i zachorowałam na ospę . Dziś jest drugi dzień wykwitów -czuję się dobrze krost jest nie wiele. Prowadzę działalność na sobotę muszę przygotować tort weselny w zasadzie przygotuje go mój pracownik ja muszę go złożyć bo jest kilkupiętrowy. Czy zachowując środki szczególnej ostrożności -dezynfekcja-rękawiczki-maseczka nie przeniosę wirusa przez żywność na konsumentów? Ja po prostu nie mam wyjścia nikt za mnie tego nie wykona. Pozdrawiam serdecznie Judyta.

Lek. Michał Lenard

Przy wymienionych przez Panią środkach ostrożności ryzyko przeniesienia wirusa jest minimalne, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!