Czy wirus u psa może się przenieść na człowieka?

Witam mam pytanie odnośnie szczepienia szczeniaka. Wczoraj została podana mu szczepionka vanguard 5 przy czym lekarz kończąc zastrzyk ubrudzil nią odrobinę włos psa, jestem w tej chwili w ciazy i czy taki kontakt z tymi wirusami jest niebezpieczny dla człowieka?

Lek. Paweł Szadkowski

W szczepionce są atenuowane wirusy, czyli odzjadliwione. Nie zarażamy się od psa.