Czy witamina C wpływa na mniejszą skuteczność antykoncepcji?

Witam. Przeczytałam w internecie, że witamina C wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Mam teraz chory pęcherz i przyjmuję urofuraginum i witaminę C. Przyjmuję dziennie 2 tabletki po 200mg. Czy obniża to działanie tabletek antykoncepcyjnych? Wiem że furaginum nie obniża ich działania, ale martwi mnie ta dawka wit.C... Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Producenci podają, iż przyjmowanie dobowej dawki witaminy C większej niż 1g tj 1000mg może osłabić skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.