Czy witamina D wywołuje raka?

mam takie pytanie na które jeszcze nikt nie odpowiedział ? czy witamina D-3 może lub wywołuje raka prostaty i inne ? kupuję tę witaminę w kapsułkach i teraz czytam że może to powodować choroby rakotwórcze ,,35 zł za opakowanie to nie jest mało ale przy chorobie to człowiek da wszystko żeby jakoś żyć,,więc proszę bardzo o konkretną odpowiedz czy farmacja nas truje za miliony złotych ?

Witam , nie wiem , czy dokładnie przeczytał Pan ulotkę - cytując "choroby rakotwórcze"??? Czy myśli Pan , że Vit.D3 , stosowana od wielu,wielu lat jest szkodliwa? Nikt nie zauważył tego dotychczas? PROSZĘ POMYŚLEĆ!!! Proponuję nie kupować leków , które nie zostały zalecone przez lekarza , a są reklamowane w TVP!!! z.żurawski