Czy wizyta u psychologa zawsze jest udokumentowana?

Czy wizyta u psychologa zawsze jest udokumentowana? Od dłuższego czasu męczę się z paroma sprawami. Chciałam zasięgnąć porady u specjalisty, ale nie chcę mieć "brudów" w aktach. Ważne jest dla mnie, aby mieć czyste papiery jeśli chodzi o zdrowie, zwłaszcza to psychiczne. Z góry dzięki za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Każdy psycholog zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji. Jest to też niezbędne do udzielenia rzetelnej pomocy. Inaczej specjalista nie był by w stanie zapamiętać wszystkich (potrzebnych do prowadzenia terapii) faktów i przeżywanych sytuacji swoich pacjentów.

Co do Pani "akt", to nie rozumiem, co Pani ma na myśli? Psycholog jest zobowiązany do zachowania tajemnicy i swojej dokumentacji nie udostępnia osobom trzecim.

Serdecznie pozdrawiam.

Witam. Psychologowie pracujący na własną rękę robią notatki podczas spotkania z klientem/pacjentem, ale nie są to żadne akta, służą one tylko temu, by nie zapomnieć o ważnych kwestiach. Psychologowie pracujący w przychodniach/poradniach mogą mieć bardziej sformalizowany druk do zapisu, ale też nie nazwałabym tego "aktami". Poza tym obowiązuje nas tajemnica zawodowa. Pozdrawiam!