Czy wizyta w 11 dzień cyklu może zaburzyć znacząco wynik USG?

Witam! Mam umówioną wizyte na USG dopochwowe na 21 maja. Badanie mialam zrobic w kilka dni po zakonczeniu miesiaczki. Niestety krwawienie rozpoczeło mi sie o 10.05, moje krwawienie trwa srednio tydzien, a caly cykl 36 dni. Czy wizyta w 11 dzień cyklu moze zaburzyć znacząco wynik USG ?

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wszystko zależy od przyczyny wykonania usg. najlepiej by było gdyby skontaktowała się Pani z lekarzem prowadzącym (nawet telefonicznie gdy znów zajdzie taka potrzeba) i jego dopyta, ponieważ to on później będzie dokonywał interpretacji badania.