Czy wkładka Mirena może powodować zaburzenia hormonalne?

Witam. Dwa lata temu miałam załozoną wkładke Mirena terapeutycznie. miałam problem z przerostem endometrium i polipem. Po wykonaniu histeroskopii i dobrym wyniku histo lekarz zalecił załozenie wkładki terapetycznie. Od tamtej pory cierpie na bole brzucha, pojawiła sie spastycznosc okreznicy (wykonana kolonoskopia) 7 lat temu usunieta tarczyca i od załozenia wkładki 3 razy wpadłam w niedoczynnosc . Czy wkładka moze powodowac takie zaburzenia a moze to jakies uczulenie na skład wkładki? Pomocy!!

Magdalena Mroczek

Tak, tn rodzaj wkładki moze mieć związek z Pani problemami hormonalnymi. Proszę zgłosić sie do ginekologa.