Czy wodą ze ścieków można się otruć?

Witam. Może ta sytuacja wyda się komuś głupia ale jak nie zapytam to oszaleje... zalało mi kuchnię, cała brudna woda z pionu znalazła się w mojej łazience. Zatykając rurę pod wpływem ciśnienia wybuchło mi wodą delikatnie w twarz i odrobinę tej brudnej wody wleciało mi do ust. Czy mogłam się zatruć? Źle się czułam na początku ale teraz po upływie 3 godzin wszystko jest ok. Brak wymiotów i bólu brzucha. Czy taką wodą ze ściekami można się otruć?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisaną drogą może dojść do zakażenia różnymi patogenami (bakterie, pasożyty, wirusy), aczkolwiek jeśli nie występują u pani żadne objawy nie martwiłbym się zanadto. W przypadku wystąpienia biegunki, wymiotów, czy gorączki najlepiej udać się do lekarza i poinformować go o zaistniałej sytuacji.