Czy wodniste stolce mogą być spowodowane nieprawidłowo pracującymi zwieraczami?

Witam Mam dziwny problem. Od lat cierpialam na zaparcia, kilka miesięcy temu udało się jakoś doprowadzić problem do normy, przeszłam trochę stresu i znów mam problem. Nie wiem czy to od stresu czy nie, zaczęłam brać Lactulose i problem polega na tym ze mam wodnisty stolec którego nie mogę lekko wydalić, tak jakbym miała biegunkę i jednocześnie zaparcie. Czy może to być wina zwieraczy lub mięśni nie pracujących prawidłowo? Moje stolce bez wspomagaczy środków przeczyszczajacych są normalnej konsystencji jednakże występuje zaparcie i nie mogę ich wydalić. Dziękuje za pomoc.

Wodniste stolce są spowodowane niewchłanianiem odpowiedniej ilości wody w jelicie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.