Czy wodogłowie narasta?

Od dziecka mam wodogłowie wrodzone. Co to jest wskaźnik Evansa . Bo kiedyś miałam na poziomie 0.42 a teraz 0,52 czy to znaczy że wodogłowie narasta?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wskaźnik komorowo-czaszkowy Evansa, określający stosunek rozpiętości rogów przednich komór bocznych do najszerszego wymiaru mózgu. Jako normę przyjmuje się wartości wskaźnika do 0,3. Większe wartości oznaczają wodogłowie. Poza tym ten wskaźnik jest obliczany tylko liniowo, co nie daje pełnej korelacji między objętością płynu mózgowo-rdzeniowego a tkanką mózgu. Także nie da się na podstawie tego wskaźnika jednoznacznie powiedzieć czy wodogłowie narasta. Zawsze może Pani skorzystać z opinii swojego lekarza prowadzącego.