Czy woreczek żółciowy zawsze jest usuwany pod narkozą?

Czy woreczek żółciowy zawsze jest usuwany pod narkozą? Troche boje się narkozy. Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, usunięcie pęcherzyka żółciowego odbywa się w pełnym znieczuleniu. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o swoich obawach, poprosić o dłuższą rozmowę z anestezjologiem - na pewno odpowiedzą na Pana pytania.