Czy wprowadzanie w śpiączki i intubowanie jest dla 80-letniego człowieka bezpieczne?

Witam. Moj dziadek przeszedł operacje usunięcia raka jelita. Wszystko było dobrze. Zaczynał po kilku dniach chodzić. Bylismy przeszczesliwi. Po czym niespodziewanie okazało sie ze jelito sie rozeszło. I dostał zapalenia otrzenej. Kolejna operacja. I tu sie zaczęły problemy. Dziadek ma niewydolność oddechowa. Chorował na pochp. Był zaintubowany. Pozniej oddychał sam. Znowu był problem znowu zaintubowali. Kolejny raz odłączyli. 5 dni ok. Po czym znowu musieli zaintubowac i wprowadzać w śpiączkę farmakologiczna. Czy sa szanse ze dziadek zacznie w końcu oddychać ? Czy wprowadzanie w takie śpiączki i intubowanie jest dla 80 letniego człowieka bezpieczne ? Jeździmy codziennie z dusza na ramieniu. Jednego dnia jest dobrze drugiego zle. Lekarze nic nam nie mowia. Jedynie ze jest niewydolny oddechowo i musimy czekać. Jak długo będziemy czekać ?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna rozmowa z lekarzem prowadzącym i określenie rokowania