Czy wpust ziejący może być objawem niedokwasoty żołądka?

Dzień dobry, Mam zapytanie dotyczące wpustu ziejącego, który został stwierdzony w gastroskopi w dalszej części opisu- stwierdzenie- inwersja wpust niewydolny zarzucanie żołądkowo przełykowe bez zapalenia. Żołądek nie ma żadnych zmian jest czysty jak chirurg powiedział u dziecka . Lek to emanera 40 raz na dobę. Objawy to mdłości poranne oraz slinienie poduszki, cofanie się treści żołądkowej po posiłku do przełyku. Czy wpust ziejący może być objawem niedokasoty żołądka, a przyjmowanie ipp jest powodem jeszcze większego poluźnienia wpustu?. Ipp przyjmuje od kilku lat stale. Dodatkowych badań nie miałem. W jaki sposób lekarz stwierdza nadkwasotę?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do gastroenterologa, po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.