Czy wrażliwość na jasne światło z monitora powinna być zbadana przez lekarza?

Jakiś czas temu miałam badane oczy i są w porządku, nie potrzebuje nosić okularów. Zdarza się, że oczy mnie szczypią, odczuwam suchość. zakrapiam więc je kroplami nawilżającymi bez recepty. Martwi mnie to, że w porównaniu do moich znajomych i rodziny ostre, jasne światło monitora/laptopa nie przeszkadza im, a ja zawsze przyciemniam ekran, czy powinnam iść do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli długo pracuje pani na komputerze takie objawy są normalne tzw zespół suchego oka,, w razie niepokoju sugeruję kontrolę u okulisty.
Pozdrawiam