Czy wrócić do byłego męża?

...nie umiem sie odnależc po rozwodzie...była przemoc, ale powroty po rozwodzie ...mamy synów dorosłych juz , samodzielnych . Mieszaknie przed sprzedaża a które blokuje były maz i ma cały czas nadzieje na mój powrót. Ja mam uraz po latach przemocy, chamstwie, wyzwiskach. Jego motto w małzenstwie to :,,Baba jest od garów, dzieci, szkoły,, a facet od rzadzenia i maja wszyscy chodzic jak zegarki! babe trzeba czasami trzepnac , zeby wiedziała kto tu rządzi!!,,.....Mam wrocic ?

Dzień dobry!

Przemoc krzywdzi, ale też uzależnia od oprawcy. Trwale zmienia sposób myślenia, poglądy, emocje przeżywane w relacji. Aby mogła Pani świadomie rozważyć, czy chce wrócić do męża, najpierw warto przepracować we własnej terapii wszystkie minione wydarzenia, zrozumieć skąd się brały i dlaczego Pani w nich trwała, a także, czego chce Pani dla siebie na przyszłość, jakie są Pani potrzeby oraz jak stawiać granice w związku, jak chronić siebie przed przemocą.
Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

nie.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza