Czy wrócić do partnera, którego kocham?

Od4miesięcy nie jestem z partnerem z którym mam córeczkę.Zostawiłam go poniwaz Nie pracował nie pomagał mi wszystko było na mojej głowie on niczym się nie przejmował i nie widział problemu do tego wiecznie nie było go w domu i ciągle mnie okłamywał.Obiecywał że się zmieni ale na obietnicach się skończyło.Gdy odeszlam nie zrobil nic.Teraz odwiedza corke i zachowuje sie jakby nic sie nie stal.Bardzo to przezywam czuje żal i ból ale brakuje mi go nadal kochamNie radze sobie z tym.Co mi moze pomoc?

Dzień dobry. Trudności w związku mają złożone przyczyny, ale z doświadczenie wiem, że jedną z częstych sytuacji jest utrudniona komunikacja pomiędzy partnerami. Nawet jeżeli mają zbieżne cele, potrzeby lub obawy, komunikują je w różny sposób, często nieczytelny dla drugiej strony. Mam tu na myśli komunikację werbalną i niewerbalną. Czasem brak samoświadomości lub dojrzałości sprawia, że częściej komunikaty są wyrażane zachowaniem a nie słownie. Jednym z przykładów może być zachowanie Pani partnera. Jego brak zaangażowania w obowiązki może być np. wyrazem tego, że obawia się, że im nie podoła. Nie wiem czy tak jest w państwa przypadku, ale podaję to jako przykład, który być może umożliwi podjęcie Państwu dialogu. Warto powiedzieć o swoich oczekiwaniach wprost, bez złości, bez żalu itp. Należy także uważanie wysłuchać drugiej strony. Niezależnie od tego, zachęcam Panią do rozważenia konsultacji psychologicznej dla par. Pani pytanie zawiera informację, że Pani kocha byłego partnera. To wystarczający powód, by dać szansę tej relacji. Opis sytuacji sprzed rozstania wskazuje jednak, ze bez wprowadzenia znaczących zmian, możecie Państwo nie poradzić sobie. Warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam.

Witam Panią Serdecznie,

Jeśli Pani kocha Partnera, to proszę od niego mądrze wymagać, w taki sposób, żeby był dla Pani wsparciem, żeby czuła się Pani wraz z Córeczką bezpiecznie, ważna i kochana...

Jeżeli Pani Partner nie chce podjąć pracy nad sobą, nie mobilizuje się, by stać się Partnerem dla Pani, to najwyraźniej nie jest to ten moment...

A Pani sama zadecyduje.
Proszę jeszcze zachęcić Partnera do podjęcia terapii.

Życzę Pani tylko dobrego wyboru,

Witam proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii. Bardzo Pani przeżywa rozstanie, czuje żal, ból i brakuje Pani partnera. Takie uczucia się pojawiają po rozstaniu, warto się nimi podzielić, porozmawiać o nich. Pomaga również wsparcie innych, bliskich osób. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub może skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Pozdrawiam serdecznie