Czy wskazana jest rehabilitacja po skręceniu i naderwaniu ręki?

Spadlam z roweru. Lekarz stwierdził skręcenie i naderwane. Założył gips. Po 2 tyg. zdją i kazał ćwiczyć. Czy powinnam mieć jakąś rehabilitację lub fizjoterapii? To moja ręką do pisania. Czuć że więzadło jest zgrubiałe i boli mnie ścięgno zginaczy. Nie mam pełnego zakresu ruchów po 3 tyg od wypadku.

Witam,

Zdecydowanie powinna mieć Pani rehabilitację ręki. Aby odzyskać pełny zakres ruchu w nadgarstku oraz odbudować osłabioną siłę mięśniową. Wskazany byłby również laser lub ultradźwięki na zgrubiałe tkanki. Ćwiczenia ręki w pełnym zakresie ruchu, sprawdzenie również ślizgów stawowych. Gdyż po unieruchomieniu często są zaburzone.

Pozdrawiam,

Joanna Palmowska
trenerka personalna i fizjoterapeutka