Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wskazane jest przerwanie kuracji Izotekiem?

Od maja biorę Izotek, nie miałam jakiegoś strasznego trądziku, ale tetracykliny pomagały jedynie na rok, początkowo brałam 15 mg Izoteku dziennie, teraz 20, przez co moje leczenie powinno trwać do maja. Niestety, zauważyłam, że pogorszyła mi się ostrość widzenia, często mam wzdęcia, a największym problemem są takie ataki kołatania serca, zdenerwowania, lęku. Początkowo zdarzało się to sporadycznie, ale teraz codziennie. Dermatolog wychodzi z założenia, że wszystkie skutki uboczne miną po zakończeniu kuracji, że ja po prostu się denerwuję, a powinnam czuć się lepiej, bo nie mam trądziku. Tymczasem ja już od kilku miesięcy w ogóle nie mam pryszczy, a widzę, że lek mi coraz bardziej szkodzi. Decyzja o kontynuacji lub przerwaniu leczenia należy więc właściwie do mnie i sama nie wiem, co robić :( Boję się nawrotu, ale jeszcze bardziej boję się, że wzrok już mi się nie poprawi i że będę ciągle miała te napady przyspieszonego bicia serca, zdenerwowania itp.
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

proponuję udać się do lekarza rodzinnego aby pobadaniu móc określić czy objawy mogą pochodzić z innej przyczyny i wtedy ew zdecydować o odstawieniu leku

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy