Czy współżycie w ciąży po poronieniu jest szkodliwe?

Jestem w 11 tygodniu ciąży. Poprzednia zakończyła się poronieniem w 9 tygodniu. Lekarz pozwolił nam z mężem współżyć, a ja wyczytałam, że w kolejnej ciąży po poronieniu nie powinno się odbywać stosunków. Stąd moje pytanie.
Czy nie zaszkodziliśmy dziecku, jeśli w ostatnich dniach raz współżyliśmy?

Witam serdecznie,

jeżeli w pierwszej ciąży doszło do poronienia, to należy wstrzymać się ze wspłóżyciem w pierwszym trymestrze ciąży. W późniejszym okresie nie ma juz przecwwskazań, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Jeżeli po stosunku nie doszło do silnych skurczów macicy lub plamienia, to dzidziusiowi nie powinno się nic stać. Także proszę się nie martwić.

Pozdrawiam