Czy współżyjąc cztery dni po skończonym krwawieniu można zajść w ciążę?

5 dni temu rozpoczęłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Po pierwszym opakowaniu moje krwawienie z odstawienia rozpoczęło się w czwartek 16.12 (było to kilka kropelek krwi) a taki "prawdziwy" okres dostałam w piątek/sobotę. Skończył się we wtorek 21 a 22 w środę zgodnie z zaleceniami po 7-dniowej przerwie rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek. Współżyłam z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia 25.12 czyli trzy dni po przyjęciu pierwszej tabletki anty z nowego blistra. Dodam, że chłopak nie miał wytrysku wewnątrz. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? I czy jest normalne, że w prezerwatywach stosunek bardziej boli? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli przyjmowałaś wszystkie tabletki z poprzedniego opakowania regularnie i rozpoczęłaś stosowanie następnego opakowania w wyznaczonym terminie wówczas skuteczność antykoncepcji jest zachowana w trakcie przerwy w której występuje krwawienie z odstawienia.
W celu zmniejszenia bolesności w trakcie współżycia można stosować środki nawilżające ewentualnie udać się po poradę do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!