Czy wstawienie symulatora jest konieczne?

2 LATA TEMU MIALAM CZESTOSKURCZE NAPADOWE ZROBILI MI ABLACJE RF PRZEZ PIERWSZY ROK BYLO DOBRZE POZNIEJ ZACZELY WRACAC MIESIAC TEMY DOSTALAM CZESTOSKURCZ PRAWIE 4 GODZINNY OPANOWALI GO PO WYJSCIU ZE SZPITALA ZACZOL SIE PROBLEM W NOCY BUDZILAM SIE Z WIELKIM STRACHEM .ZROBIONO MI 2 KROTNIE 3 DOBOWEGO HOLTERA I WYKAZALO W NIM BLOK PRZEDSIONKOWO - KOMOROWY A-V 2 TYP 1. KARDIOLOG MOWIL ZE TRZEBA WSTAWIC STYMULATOR MAM 28LAT URODZILAM 3 SYNOW PROSZE O RADE CZY TO KONIECZNE .

Witam! Wskazana do wszczepienia stymulatora w przypadku bloku przedsionkowo-komorowego 2 stopnia nie są jednoznaczne i obejmują wszelkiego rodzaju bloki objawowe, bloki powstałe po przezskórnej ablacji łącza a-v oraz przypadki bradykardii. Trudno jednoznacznie oceniać Pani przypadek bez przeprowadzenia bezpośredniego badania i zapoznania się z dotychczasową historią choroby, ale wydaje się że w tym wypadku wszczepienie stymulatora serca wydaje się zasadne. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.