Czy wszystkie składniki z grupy ACE i antagonistów wapnia powodują wypadanie włosów?

Choruję na nadciśnienie.Lekarz przepisał mi tabletki Dironorm.W ulotce jest napisane ,że obydwa składniki jako działanie niepożądane powodują utratę włosów.Mam ostatnio problem z wypadaniem włosów i nie chcę zamartwiać się ,że będzie jeszcze gorzej.Czy wszystkie składniki z grupy ACE i antagonistów wapnia powodują takie efekty?Proszę o rzetelną odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie wszystkie składniki i nie wszystkie preparaty będa u każdego powodowały wypadanie włosów. Jest to kwestia indywidualna i nie ma lepszego sposobu niż spróbowanie zastosować lek i ocenić czy opisany efekt u Pani występuje.