Czy wszystkie wypadające włosy odrastają?

Witam! Cztery lata temu pomalowałam włosy na bardzo jasny blond. Miałam wtedy 16 lat. Po jakimś czasie zauważyłam, że moje włosy zaczęły się przerzedzać na czubku głowy. Od tamtego czasu mam o połowę mniej włosów, bardzo szybko sie przetłuszczają i ciągle wypadają. Po prysznicu muszę zbierać włosy i w czasie czesania też zostają na szczotce. Może nie jest to duża ilość, bo jak słyszałam gubimy od 50 do 100 włosów dziennie, ale sam widok mnie przeraża. Rzadko kiedy noszę rozpuszczone włosy, jeśli zdecyduję się je rozpuścić to podpinam je z przodu. Próbowałam różne szampony, suplementy i dalej mi wypadają. Miałam robione badania na krew, tarczycę, hormony itp. i wszystko jest w normie. Ostatnio zauważyłam, że mam małe odrosty na czole i po bokach mam krótkie włosy, których wcześniej nie było. Jednak martwię się, czy one odrosną z tyłu głowy? Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.
Włos podczas swojego wzrostu przechodzi także przez kolejne fazy. Większa ilość wypadających włosów przypada również na wiosnę i jesień.Więcej na temat wzrostu włosów znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/od-czego-zalezy-wzrost-wlosow
Dobrze, że wykonała Pani u lekarza rodzinnego chociaż podstawowe badania laboratoryjne, gdyż wykluczyła Pani jedne z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów.(między innymi niedokrwistości czy choroby tarczycy).
Warto również upewnić się że stosowana pielęgnacja jest właściwa (http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowyhttp://portal.abczdrowie.pl/przyspieszanie-porostu-wlosow
Jeżeli problem nie ustąpi warto odwiedzić dermatologa. Nie jest konieczne skierowanie.
Pozdrawiam