Czy wszystko jest w porządku? Co to za śluz?

Jestem kobietą i mam 16 lat. 6 grudnia (poniedziałek) o godz. 21:30 powinnam rozpocząć drugi blister tabletek antykoncepcyjnych, ale że nie mogłam go zakupić, rozpoczęłam go dopiero we wtorek o 8:00 (czyli nie minęło jeszcze 12 godzin). Później nie kochałam się z chłopakiem przez 10 dni od pominięcia tabletki, w 11 dniu już współżyliśmy bez dodatkowego zabezpieczenia, ale nie skończył we mnie, ponieważ mu nie pozwalam. Ogólnie w pierwszym tygodniu tego cyklu śluz nie występował, był okres tzw. 'suchy', dopiero w 2 tyg. właśnie jakoś wtedy kiedy już się kochaliśmy bez prezerwatywy wystąpił na kilka dni śluz, niby przezroczysty, niby troszkę biały, lepki, nieciągnący się i było go nie wiele. Później znów wystąpił okres 'suchy' i nie było śluzu na zewnątrz, aż do końca cyklu. Więc moje pytanie brzmi, czy wystąpienie tego śluzu jest normalne przy braniu tabletek, nawet gdy jak wyżej napisałam zapomniałam zażyć pierwszej tabletki z drugiego blistra, ale którą zażyłam jak jeszcze nie minęło 12 godzin? Czy nie ma powodów do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Występowanie śluzu szyjkowego jest zjawiskiem fizjologicznym i nie ma powodu do niepokoju. Z tego co opisujesz, nie zaobserwowałaś u siebie śluzu płodnego, więc wszystko jest w najlepszym porządku.

Jak rozumiem, głównym pytaniem postu jest ryzyko ciąży.
Opóźnienie 12 godzinne nie wpływa na działanie tabletek, dodatkowo, jeżeli nie współżyłaś przez kolejne 10 dni nie ma powodów do obaw. W całej opisywanej przez Ciebie sytuacji nie widzę większych szans na ciążę. Oczywiście, jeżeli okres się nie pojawi warto wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam