Czy wszystko w porządku z ciążą?

Witam,
pewnie niepotrzebnie się nakręcam, ale martwi mnie jedna wątpliwość. Ostatnią miesiączkę miałam 18 października. 31. współżyłam z mężem. Prowadzę obserwacje cyklów, podwyższoną temperaturę miałam 2 i 3 listopada. 3 listopada byłam także u ginekologa, miałam pobieraną cytologię i robione USG transwaginalne, ponieważ rozmawiałam z ginekologiem o planowaniu ciąży i chciałam się upewnić, czy mam wszystko w porządku z jajnikami, itd.
W prawym jajniku widać było malutką kropeczkę, był to mój dzień płodny, więc stwierdziliśmy, że to owulacja. przedwczoraj i wczoraj, tj. 18 i 19 listopada, po spóźniającym się okresie zrobiłam testy ciążowe i oba wyszły pozytywnie. Poza tym czuję po sobie, że jestem w ciąży;)
Martwi mnie tylko to, czy oby na pewno owa kropeczka w jajniku widoczna podczas badania, to był pęcherzyk owulacyjny, czy mogła być już zygotą, która wówczas - mówię to z przerażeniem - znajdowałaby się w jajniku, a nie w macicy! Na razie mam bolesność piersi, zaparcia i lekkie skurcze w podbrzuszu - jak przedmiesiączkowe.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy mogło dojść do ciąży pozamacicznej. Czy ta kropeczka, to faktycznie był czas owulacji, a zapłodnienie nastąpiło później. W poniedziałek idę do ginekologa, ale już się tak martwię, że chciałabym znać odpowiedź:(
Dzięki za pomoc!

Witam serdecznie!
Proszę spokojnie poczekać do poniedziałku, kiedy lekarz wykona badanie USG dla potwierdzenia ciąży.
Trudno bez obrazu USG zinterpretować jego wynik. Jednakże czas wykonywania badania może odpowiadać dniu owulacji. Jeżeli taka też była wstępna diagnoza doktora, radziłabym mu zaufać.
Dla uspokojenia mogę powiedzieć, że o ile ciąża ektopowa występuje dosyć często, bo 1 na ok 200 ciąż, to lokalizacja w jajniku jest wyjątkową rzadkością. W znacznej większości przypadków do implantacji dochodzi w jajowodzie.
Proszę zatem uzbroić się w cierpliwość i wyjaśnić wszelkie wątpliwości ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam