Czy wszystko w porządku z płodem?

Jestem w 7 tygodniu ciąży (początek), RLC - 5,1 mm.

Wczoraj na USG lekarz powiedział mi, że nie widzi pracy serca i, że prawie jest pewien, że płód nie żyje (poronienie zatrzymane), czy mam poddać się łyżeczkowaniu, czy poczekać jeszcze tydzień i czy ten tydzień może coś zmienić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście może Pani poczekać tydzień, w tym czasie można też przeprowadzić dwa testy beta HCG w odstępie kilku dni, aby potwierdzić scenariusz obumarcia płodu w ten sposób.
Niestety brak akcji serca w siódmym tygodniu jest bardzo złym objawem. Lepiej jednak jeżeli będzie miała Pani pewność, niż później wątpliwości i wyrzuty sumienia, nawet jeśli z medycznego punktu widzenia sprawa jest jasna.

Pozdrawiam serdecznie!