Czy wszywki alkoholowe są szkodliwe?

Wtam miałem raz wszyfke długo nie piłem dobrze sie czułem mając ją w sobie wyniki wątroby dobre po 7 latach mam drugą disulfiram. moim zdaniem za mając wszywke nie popijasz alkoholu żadnego to nie powinna wywoływac zadnych skutków ubocznych pierwszy tydzien po załozeniu był dyskomfort ale to po ciągu jak jest tak szkodliwa to czemu znów w sprzedazy moze powinien wyciągnąc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszywka alkoholowa w postaci disulfiramu hamuje metabolizm alkoholu etylowego i blokuje działanie drugiego enzymu – dehydrogenazy aldehydowej – uniemożliwiając przekształcenie aldehydu octowego w kwas octowy. W ten sposób kumulujący się w organizmie pacjenta aldehyd octowy powoduje szereg objawów zatrucia i przykre dolegliwości, takie jak: zaczerwieniona twarz, brak tchu, pulsujący ból głowy, przyspieszone bicie serca, nudności i wymioty. Po implantacji oczywiście mogą wystąpić miejscowe oraz uogólnione reakcje, jednak powinny one szybko ustąpić.Jeżeli by się tak nie stało warto udać się do lekarza.