Czy wybrać założenie korony czy wypełnienia w jedynkach?

Witam serdecznie, jestem po leczeniu kanałowym dwóch górnych jedynek. Jedna już jest przygotowana pod koronę porcelanową a z drugą dentysta kazał mi się zastanowić czy chcę wypełnienie (plombę) czy też koronę. Nie za bardzo wiem co zrobić, czy skoro ten ząb nadaję się na wypełnienie to lepiej je zrobić, bo zawsze to swój ząb zostaję. Ale Pani stomatolog delikatnie sugeruje koronkę, jednak mnie zostawia wybór. Proszę o radę.

Bez badania bezpośredniego trudno ocenić.Jeżeli sąsiednią jedynkę można leczyć zachowawczo to lepiej wypełnić.Na protetykę będzie jeszcze czas.