Czy wybrzuszenie na łydce może oznaczać niewydolność żylną?

Witam. Od paru dni na zewnętrznej stronie prawej łydki uwidoczniło mi się dziwne wybrzuszenie, wygląda trochę jak pogrubiona żyła albo mięsień. Dodam, że jest widoczne głównie podczas stania i napinania mięśnia, nie boli, jest miękkie i ruchome. Pobolewają mnie z kolei nogi, czy to może być jakaś niewydolność żył, żylaki, czy może problemy z mięśniami? Guz? Zamierzam wybrać się do lekarza po powrocie z wyjazdu ale chciałbym się tym nie martwić. Jestem dość szczupłą, wręcz chudą osobą, czy to może mieć wpływ na bardziej widoczne mięśnie nóg? Na drugiej nodze wszystko wygląda w porządku. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli zmiana zapada się pod wpływem nacisku może to być poszerzone naczynie żylne. Trudno jednak bez badania dokładnie określić czym może być wyżej opisana zmiana. Jeśli nie towarzyszą temu żadne inne objawy nie martwiłbym się zbytnio. Jeśli to panią niepokoi warto udać się do lekarza w celu zbadania.