Czy wycięcie migdałków sprawi, że ból stawów ustąpi?

Witam. Lekarka rodzinna stwierdziła u mnie przewlekłe proste zapalenie migdalkow. Na chwilę obecną mam w migdalkach takie śmierdzące kulki oraz ból stawów. Otrzymalam skierowanie do laryngologa. Czy wycięcie migdalow sprawi, że ból stawów ustąpi? Czy nie będzie problemów z anginami? Bo słyszałam że mimo wycięcia migdalow anginy występują.

Należy przebadać krew w kierunku choroby reumatycznej a potem działać dalej zależnie od tych wyników.Późne usuniecie migdałów nie cofnie choroby reumatycznej stawów która już się dokonała.