Czy wycięcie tarczycy może nasilać problemy sercowo-krążeniowe?

Proszę o podpowiedź jak można pomóc osobie po całkowitym wycięciu tarczycy, gdyż z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, jest słaba, bez sił, ma problemy z nadciśnieniem. Jakie można wykonać badania i jakie leki zastosować? Czy wycięcie tarczycy może nasilać problemy sercowo-krążeniowe? Czy dużą dawkę Euthyroxu podawaną po wycięciu tarczycy można podzielić na kilka mniejszych i zażywać je w ciągu dnia? Proszę o opinię, gdyż termin do endokrynologów na NFZ mam za 2 lata, prywatnie za 2 miesiące

lek stabilizuje swoje działanie po 1-3 miesiącach stąd dzielenie dawki dziennej bez znaczenia. Jaki TSH ?
Czy bierze pani Propranolol ? Nie ? Pilnie do Lekarza Internisty = też będzie wiedział co zrobić.
Można zmniejszyć dawką o 10-20% ale efekt dopiero po 1-2 miesiącach.
Propranolol działa szybko !