Czy wyciskanie pieprzyków jest szkodliwe?

Witam wycisnelam niechcący pieprzyk poleciała krew czy to czymś grozi?

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli zdarzenie było jednorazowe, to najpewniej nic się nie stanie. Proszę jednak tego nie powtarzać, gdyż przewlekłe drażnienie może skutkować transformacją złośliwą. Warto rozważyć usunięcie pieprzyka, jeżeli jest on duży i występuje w miejscu łatwo podatnym na urazy i przewlekłe drażnienie (np. w okolicy biustonosza lub paska od spodni). Wówczas polecam wizytę u dermatologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.