Czy wyczuwalne guzki w młodym wieku mogą oznaczać guz?

Mam 15 lat. Ostatnio przeczytalam w internecie, że w piersiach nie powinny się znajdować żadne grudki ani tego typu rzeczy i wtedy zaczęłam się niepokoić... Otóż u mnie jest tak, że wyczuwam pod palcami coś bardzo dużego w środku (w obu piersiach), jest twarde i się przesuwa. Mam tak odkąd pamiętam i nie wiem czy jest to jakaś nieprawidłowość, czy po prostu tak ma być.

Witaj.

W piersiach nastolatek mogą powstawać róznego rodzaju zgrubienia, zagęszczenia. Jest to związane z ich wzrostem i rozwojem tkanki gruczołowej, czyli tej, która w przyszłości produkuje mleko podczas karmienia dziecka. Dodatkowo w piersiach nastolatek jest zwykle mało tkanki tłuszczowej.

Myślę zatem, że nie masz powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie