Czy wydłużenie cyklu stosowania tabletek antykoncepcyjnych wpływa na ich skuteczność?

Witam, otóż mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych. Zażywam je juz od około roku i po ostatnim opakowaniu chciałam "przesunąć" sobie miesiączkę, gdyż miałam wyjazd do ciepłych krajów. Po zażyciu 2 tabletek z nowego opakowania i tak dostałam krawawienia, po czym stwierdziłam, ze dalsze ich branie nie ma sensu i następną wzięłam aż za tydzień, tak jak powinnam normalnie. Czy to wszystko ma wpływ na zabezpieczenie i czy jestem zabezpieczona?

Lek. Katarzyna Szymczak

Stosowała pani nieprawidłowo, także zabezpieczenie nie było pełne, wskazana dodatkowa antykoncepcja przez tydzień.
Pozdrawiam