Czy wydłużony odcinek QT jest powodem częstych utrat przytomności?

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy kiedyś jak miałam zatrzymanie krążenia i nauczycielka robiła mi resutytacje i powrócił mi oddech po paru minutach mógł być problem z teraźniejszości czyli wydłużony odcinek qt? Mam częste utraty przytomności, mam również wszczepiony implantu monitoru rytmu serca. Chorobę mam 5 lat zdiagnozowano mi ją w Polsce. Teraz od dwóch lat jestem w Anglii i lekarze uważają że odcinek jest minimalny duży. Co to może być ? Biorę propanolol 40x3 . Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest przeanalizowaniu monitoringu rytmu serca i zdecydowanie ew o wszczepienie układu wspomagającego i ew przerywającego rytm który prowadzi do utrat przytomności. konieczna jest wizyta u lekarza kardiologa.