Czy wydzielina z pochwy koloru mlecznego oznacza infekcję?

Dzień dobry, chciałabym skonsultować swoje objawy, które w ostatnim czasie bardzo mnie niepokoją. Mianowicie: od długiego czasu (chyba rok) walczę z infekcjami grzybiczymi. Zwykle leczyłam się sama, stosując iladian bądź lactovingal. Pomagały, ale infekcja po dwóch, trzech tygodniach wracała. Po wizycie u ginekologa dostałam specjalne leki, jednak nie pomogły na długo. Obecnie znowu walczę z infekcją. Dnia 15/11 zauważyłam u siebie większe niż zazwyczaj upławy - były wodniste. Pod wieczór przybrały formę mlecznego śluzu z grudkami. Natomiast dzisiaj 16/11 mają formę gęstej, żółtozielonej mazi, która nieustanie wydobywa się z mojej pochwy. Od kilku dni walczę również z zapaleniem pęcherza. Nie jest ono silne, nie czuję potrzeby korzystania z łazienki non stop, jednak podczas oddawania moczu czuję ból cewki moczowej. Od kiedy zaczęłam współżycie (listopad, 2016) miałam tylko dwóch partnerów - jednego stałego (raz się zabezpieczamy, raz nie) oraz jednego "przygodnego" - do zbliżenia doszło w prezerwatywie. Czy mogą mnie państwo nakierować, co jest ze mną nie tak? Czy to ostra infekcja grzybica, rzęsistek pochwowy, czy jeszcze coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc, pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ginekologa i leczenie zarówno u Pani oraz u partnera seksualnego.