Czy wyjęcie implantu może być przyczyną braku ciąży?

Od 3 miesięcy staramy się z mężem o dziecko i nic. Boję się, że spowodowane to jest implantem, którego miałam przez rok i wyjęłam trzy miesiące temu.
Czy to może być przyczyną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najważniejsze jest obecnie pytanie - czy powrócił Pani regularny cykl płciowy? Jeśli tak, to implant nie powinien wpływać już na Pani płodność i ewentualne niepowodzenia nie powinny być raczej z nim łączone. Pani starania o dziecko są dość krótkie, do tego rozpoczęte zaraz po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, dlatego nie ma na razie powodów do niepokoju.

Proszę się dalej starać o dziecko, jeśli nie ma Pani innych niepokojących objawów ginekologicznych i występuje regularny cykl, nie ma konieczności wizyty u ginekologa, choć zaleca się badania kontrolne przed próbą zajścia w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!