Czy wykonywanie biopsji nie wiąże się z powikłaniami?

Witam, czy wykonywanie biopsji nie wiąże się z powikłaniami prowadzącymi np. do rozrostu guzków, powiększania się, albo przekształcania w zmiany złośliwsze niż pierwotnie łagodne?

Nie wiem o jakim rodzaju biopsji i o podejrzeniu jakiego nowotworu Pani pisze! W onkologii rozpoznania stawia histopatolog na podstawie badania mikroskopowego i ew. dodatkowo histochemicznego preparatu z biopsji.Zmiany pierwotnie łagodne nigdy nie przejdą w złośliwe po biopsji!!! zż