Czy wymienione objawy świadczą o nerwicy?

Od prawie dwóch lat wypadają mi nadmiernie włosy. Ponoć to łysienie androgenowe ale żadne leki kontrolujące hormony i preparaty nie skutkują. Sporadycznie miewam też ataki duszności i uczucie ,,guli'' w gardle a ostatnio doszły uderzenia gorąca i wypieki na twarzy, które ustępują po paru godzinach. Czy to objawy nerwicy? Mam od dawna bardzo nerwową atmosferę w domu i nieco stresującą pracę. Czuję się też psychicznie zmęczona.

Witam!
Jeżeli badanie fizykalne, podstawowe badania laboratoryjne i konsultacje wypadły prawidłowo, a dodatkowo jest sytuacja stresowa należy rozważyć tło emocjonalne - objawy przedstawione przez Panią zaliczamy do "klasycznych objawów nerwicowych". Proponuję konsultację psychiatryczną i podjęcie leczenia: leji grupy SSRI i odpowiednia psychoterapia.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
nowotworów, zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji,
a także wypadania włosów i wielu innych zaburzeń.
Pani objawy sugerują zaburzenia nerwicowe.
Silne napięcie, występujące podczas stresujących sytuacji,
prowadzi do nadmiernego wydzielania hormonów o działaniu
androgennym, co może skutkować wypadaniem włosów.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji najskuteczniejszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania problemu
jest psychoterapia.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną i wypracować
umiejętności radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu zostaną wyeliminowane niepożądane konsekwencje
nadmiernego stresu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl